Binomo Пријавете се - Binomo North Macedonia - Binomo Северна Македонија

Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Најавувањето за сметка кај нас е беспрекорен процес, кој вклучува само неколку чекори. После тоа, започнете со тргување во Биномо за да добиете дополнителни средства на пазарот и да ги повлечете вашите средства од Биномо.


Како да се најавите на Binomo Trading

Најавете се на веб-верзијата на Binomo на мобилен телефон

На страницата за најавување на Binomo може да се пристапи на кој било веб-прелистувач што е поврзан на интернет. Првично, отворете го вашиот прелистувач на вашиот мобилен уред. После тоа, посетете ја веб-страницата на брокерот.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Кликнете на „ Најави се “, потоа внесете ја вашата е-пошта и лозинка, а потоа кликнете на копчето „Најави се“ .
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Тоа е тоа, успешно се најавивте на Binomo. Сега можете да тргувате на мобилната мрежа на платформата.Имате 10.000 долари на вашата демо сметка.

Откако ќе бидете подготвени да започнете со тргување со реални средства, можете да се префрлите на вистинска сметка и да го депонирате вашиот фонд.
Како да депонирате на Binomo
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo


Пријавете се во апликацијата Binomo за iOS

Апликацијата Binomo може да се преземе преку App Store на вашиот уред или кликнете овде . Кликнете на „Земи“ за да го инсталирате на вашиот iPhone или iPad.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
По инсталацијата и стартувањето, можете да се најавите на апликацијата Binomo користејќи ја вашата е-пошта. Кликнете на опцијата „Најави се“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Внесете ја вашата е-пошта и лозинка и потоа кликнете на копчето „Најави се“ .
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Платформа за тргување на апликацијата Binomo за корисници на iPhone или iPad.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo

Пријавете се во апликацијата Binomo Android

Посетете ја продавницата на Google Play за да ја преземете апликацијата Binomo на уред со Android или кликнете овде .
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Изберете ја опцијата „Најави се“ , внесете ја вашата е-пошта и лозинката, а потоа кликнете на копчето „Најави се“ .
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Трговска платформа на Binomo за корисници на паметни телефони и таблети.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo


Пријавете се во Binomo користејќи е-пошта

Кликнете на копчето Најави се и ќе се појави јазичето со формуларот за пријавување.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Кликнете на „ Најави се “ и внесете ја вашата е-пошта и лозинката со кои сте се регистрирале за да се најавите на вашата сметка.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Сега можете да започнете со тргување. Имате 10.000 долари во демо сметка, исто така можете да тргувате на реална или турнирска сметка по депонирањето.
Како да депонирате на Binomo
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo

Пријавете се во Binomo користејќи Фејсбук

Пријавувањето во Binomo е можно и преку надворешни услуги како Facebook. За да го направите тоа, потребно е само:

1. Кликнете на копчето Facebook .
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
2. Ќе се отвори прозорец за најавување на Facebook, каде што ќе треба да ја внесете адресата на е-пошта што сте ја користеле на Facebook.

3. Внесете ја лозинката од вашата сметка на Facebook.

4. Кликнете на „Најави се“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Откако ќе кликнете на копчето „Најави се“ , Binomo бара пристап до вашето име и слика на профилот и адресата на е-пошта. Кликнете Продолжи...
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
После тоа, автоматски ќе бидете пренасочени на платформата Binomo.


Најавете се на Binomo користејќи Google

1. Прилично е едноставно да се најавите на Binomo преку Google. Ако сакате да го направите тоа, треба да ги завршите следните чекори:
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
2. Потоа, во новиот прозорец што се отвора, внесете го вашиот телефонски број или е-пошта и кликнете „Следно“ .
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
3. Потоа внесете ја лозинката за вашата сметка на Google и кликнете „ Следно “.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
После тоа, ќе бидете однесени на вашата лична сметка на Binomo.

Како да ја вратите лозинката на Binomo

Не грижете се ако не можете да се најавите на платформата, можеби само внесувате погрешна лозинка. Можете да смислите нов.

Ако ја користите веб верзијата

За да го направите тоа, кликнете „Ја заборавив мојата лозинка“ во делот „Најави се“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Во новиот прозорец, внесете ја е-поштата што ја користевте за време на регистрацијата и кликнете на копчето „ Испрати “.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Најтешкиот дел заврши, ветуваме! Сега само одете во вашето сандаче, отворете ја е-поштата и кликнете на жолтото копче „ Кликнете “.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Врската од е-поштата ќе ве одведе до посебен дел на веб-страницата на Binomo. Внесете ја вашата нова лозинка овде двапати и кликнете на копчето „Промени лозинка“ .
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo

Ве молиме следете ги овие правила:
Лозинката мора да се состои од најмалку 6 знаци и мора да содржи букви и бројки." Лозинка" и "Потврди лозинка" мора да бидат исти.


Откако ќе внесете „Лозинка“ и „Потврди лозинка“. Ќе се појави порака која покажува дека лозинката е успешно променета.

Тоа е тоа! Сега можете да се најавите на платформата Binomo користејќи го вашето корисничко име и нова лозинка.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
За корисници на мобилни апликации:
кликнете „Најави се“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Кликнете на „Ресетирање лозинка“. Внесете ја е-поштата на која е регистрирана вашата сметка и кликнете на „Ресетирање лозинка“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Ќе добиете писмо за враќање на лозинката, отворете го и кликнете на копчето. Направете нова лозинка.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Забелешка . Ако не сте го добиле писмото за враќање на лозинката, проверете дали сте ја внеле точната е-пошта и проверете ја папката со спам.


Најчесто поставувани прашања (ЧПП)

Се регистрирам преку Фејсбук и не можам да се најавам на мојот профил, што да правам?

Секогаш можете да пристапите на платформата со враќање на вашата лозинка преку е-пошта што се користи за регистрација на Facebook.

1. Кликнете „Ја заборавив мојата лозинка“ во делот „Најави се“ („Ресетирање лозинка“ за корисници на мобилни апликации).

2. Внесете ја е-поштата што ја користевте за регистрација на Facebook и кликнете „Испрати“.

3. Ќе добиете е-пошта за враќање на лозинката, отворете ја и кликнете на копчето.

4. Направете нова лозинка. Сега можете да влезете во платформата со вашата е-пошта и лозинка.

Како да се префрлате помеѓу сметки?

Можете во секое време да се префрлате помеѓу сметките и истовремено да склучувате тргувања со нив.

1. Кликнете на типот на сметката во горниот десен агол на платформата.

2. Кликнете на типот на сметката на која сакате да се префрлите.


Што ако немам трговска активност 90 дена или подолго?

Доколку немате трговска активност 90 дена по ред, ќе ви се наплаќа претплата.

Тоа е фиксна месечна исплата од $30/€30 или еквивалентен износ во валутата на вашата сметка.

Доколку немате трговска активност 6 месеци по ред, средствата на вашата сметка ќе бидат замрзнати. Ако одлучите да продолжите со тргувањето, контактирајте не на [email protected]. Овие информации можете да ги најдете и во параграфите 4.10 – 4.12 од Договорот за клиентот.

Како да повлечете средства од Binomo

Како да повлечете средства преку е-паричник на Binomo

Начинот на плаќање Binomo е брз и едноставен.

Повлечете се на Binomo со Skrill

1. Одете на повлекување во делот „Баса“.

Во веб-верзијата: кликнете на сликата на вашиот профил во горниот десен агол на екранот и изберете го табулаторот „Касиер“ во менито.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Потоа кликнете на табулаторот „Повлечете средства“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Во мобилната апликација: Отворете мени од левата страна, изберете го делот „Баланс“ и допрете го копчето „Повлечете“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
2. Внесете го износот на исплата и изберете „Skrill“ како начин за повлекување и пополнете ја вашата адреса за е-пошта. Имајте предвид дека можете да повлекувате средства само на паричниците со кои веќе сте направиле депозит. Кликнете на „Побарајте повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
3. Вашето барање е потврдено! Можете да продолжите со тргувањето додека го обработуваме вашето повлекување.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
4. Секогаш можете да го следите статусот на вашето повлекување во делот „Касиерка“, табот „Историја на трансакции“ (секција „Баланс“ за корисниците на мобилната апликација).
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Забелешка . На давателите на плаќања обично им треба до 1 час за да кредитираат средства на вашиот е-паричник. Во ретки случаи, овој период може да се продолжи на 7 работни дена поради националните празници, политиката на вашиот давател на плаќања итн.

Повлечете се на Binomo со совршени пари

Одете на повлекување во делот „Касиерка“.

Во веб-верзијата: кликнете на сликата на вашиот профил во горниот десен агол на екранот и изберете го табулаторот „Касиер“ во менито.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Потоа кликнете на табулаторот „Повлечете средства“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Во мобилната апликација: Отворете мени од левата страна, изберете го делот „Баланс“ и допрете го копчето „Повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
2. Внесете го износот на исплата и изберете „Совршени пари“ како начин на повлекување. Имајте предвид дека можете да повлекувате средства само на паричниците со кои веќе сте направиле депозит. Кликнете на „Побарајте повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
3. Вашето барање е потврдено! Можете да продолжите со тргувањето додека го обработуваме вашето повлекување.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
4. Секогаш можете да го следите статусот на вашето повлекување во делот „Касиерка“, табот „Историја на трансакции“ (секција „Баланс“ за корисниците на мобилната апликација).
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Забелешка . На давателите на плаќања обично им треба до 1 час за да кредитираат средства на вашиот е-паричник. Во ретки случаи, овој период може да се продолжи на 7 работни дена поради националните празници, политиката на вашиот давател на плаќања итн.

Повлечете на Binomo со готовина ADV

1. Одете на повлекување во делот „Баса“.

Во веб-верзијата: кликнете на сликата на вашиот профил во горниот десен агол на екранот и изберете го табулаторот „Касиер“ во менито.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Потоа кликнете на табулаторот „Повлечете средства“.


Во мобилната апликација: Отворете мени од левата страна, изберете го делот „Баланс“ и допрете го копчето „Повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
2. Внесете го износот на исплата и изберете „ADV cash“ како начин на повлекување. Имајте предвид дека можете да повлекувате средства само на паричниците со кои веќе сте направиле депозит. Кликнете на „Побарајте повлекување“.

3. Вашето барање е потврдено! Можете да продолжите со тргувањето додека го обработуваме вашето повлекување.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
4. Секогаш можете да го следите статусот на вашето повлекување во делот „Касиерка“, табот „Историја на трансакции“ (секција „Баланс“ за корисниците на мобилната апликација).
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Забелешка . На давателите на плаќања обично им треба до 1 час за да кредитираат средства на вашиот е-паричник. Во ретки случаи, овој период може да се продолжи на 7 работни дена поради националните празници, политиката на вашиот давател на плаќања итн.

Како да повлечете средства на банкарска картичка на Binomo

Можете да ги повлечете вашите лични средства со неколку кликања користејќи ги најпопуларните платежни системи.

Повлечете на Binomo со банкарска картичка

Повлекувањето на банкарска картичка е достапно само за картички издадени во Украина или Казахстан .

За да повлечете средства на банкарска картичка, ќе треба да ги следите овие чекори:

1. Одете на повлекувањето во делот „Касиерка“.

Во веб-верзијата: кликнете на сликата на вашиот профил во горниот десен агол на екранот и изберете го табулаторот „Касиер“ во менито.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Потоа кликнете на табулаторот „Повлечете средства“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Во мобилната апликација: Отворете мени од левата страна, изберете го делот „Баланс“. Допрете го копчето „Повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
2. Внесете го износот на исплата и изберете „VISA/MasterCard/Maestro“ како начин на повлекување. Пополнете ги бараните информации. Имајте предвид дека можете да повлекувате средства само на банкарските картички со кои веќе сте направиле депозит. Кликнете на „Побарајте повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
3. Вашето барање е потврдено! Можете да продолжите со тргувањето додека го обработуваме вашето повлекување.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
4. Секогаш можете да го следите статусот на вашето повлекување во делот „Касиерка“, табот „Историја на трансакции“ (секција „Баланс“ за корисниците на мобилната апликација).
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Забелешка . Обично на давателите на плаќања им се потребни од 1 до 12 часа за да кредитираат средства на вашата банкарска картичка. Во ретки случаи, овој период може да се продолжи до 7 работни дена поради националните празници, политиката на вашата банка итн.

Ако чекате подолго од 7 дена, ве молиме контактирајте со нас во разговорот во живо или пишете на [email protected] . Ние ќе ви помогнеме да го следите вашето повлекување.

Повлечете на Binomo со неперсонализирана банкарска картичка

Неперсонализираните банкарски картички не го наведуваат името на сопственикот на картичката, но сепак можете да ги користите за кредитирање и повлекување средства.

Без оглед на тоа што пишува на картичката (на пример, Momentum R или Card Holder), внесете го името на сопственикот на картичката како што е наведено во банкарскиот договор.

Повлекувањето на банкарска картичка е достапно само за картички издадени во Украина или Казахстан.

За да повлечете средства на неперсонализирана банкарска картичка, ќе треба да ги следите овие чекори:

1. Одете на повлекувањето во делот „Касиерка“.

Во веб-верзијата: кликнете на сликата на вашиот профил во горниот десен агол на екранот и изберете го табулаторот „Касиер“ во менито.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Потоа кликнете на табулаторот „Повлечете средства“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Во мобилната апликација:Отворете го менито од левата страна, изберете го делот „Баланс“ и допрете го копчето „Повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
2. Внесете го износот на исплата и изберете „VISA/MasterCard/Maestro“ како начин на повлекување. Пополнете ги бараните информации. Имајте предвид дека можете да повлекувате средства само на банкарските картички со кои веќе сте направиле депозит. Кликнете на „Побарајте повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
3. Вашето барање е потврдено! Можете да продолжите со тргувањето додека го обработуваме вашето повлекување.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
4. Секогаш можете да го следите статусот на вашето повлекување во делот „Касиерка“, табот „Историја на трансакции“ (секција „Баланс“ за корисниците на мобилната апликација).
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Забелешка. Обично на давателите на плаќања им се потребни од 1 до 12 часа за да кредитираат средства на вашата банкарска картичка. Во ретки случаи, овој период може да се продолжи до 7 работни дена поради националните празници, политиката на вашата банка итн.

Ако чекате подолго од 7 дена, ве молиме контактирајте со нас во разговорот во живо или пишете на support@binomo. com . Ние ќе ви помогнеме да го следите вашето повлекување.

Повлечете се на Binomo со VISA/MasterCard/Maestro (Украина)

За да повлечете средства на вашата банкарска картичка, ќе треба да ги следите овие чекори:

1. Одете на повлекувањето во делот „Касиерка“.

Во веб-верзијата: кликнете на сликата на вашиот профил во горниот десен агол на екранот и изберете го табулаторот „Касиер“ во менито.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Потоа кликнете на табулаторот „Повлечете средства“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Во мобилната апликација: Отворете мени од левата страна, изберете го делот „Баланс“ и допрете го копчето „Повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
2. Внесете го износот на исплата и изберете „VISA/MasterCard/Maestro“ како начин на повлекување. Имајте предвид дека можете да повлекувате средства само на банкарските картички со кои веќе сте направиле депозит. Кликнете на „Побарајте повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
3. Вашето барање е потврдено! Можете да продолжите со тргувањето додека го обработуваме вашето повлекување.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
4. Секогаш можете да го следите статусот на вашето повлекување во делот „Касиерка“, табот „Историја на трансакции“ (секција „Баланс“ за корисниците на мобилната апликација).
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Забелешка . Обично на давателите на плаќања им се потребни од 1 до 12 часа за да кредитираат средства на вашата банкарска картичка. Во ретки случаи, овој период може да се продолжи до 7 работни дена поради националните празници, политиката на вашата банка итн.


Повлечете на Binomo со VISA/MasterCard/Maestro (Казахстан)

За да повлечете средства на вашата банкарска картичка, ќе треба да ги следите овие чекори:

1. Одете на повлекувањето во делот „Касиерка“.

Во веб-верзијата: кликнете на сликата на вашиот профил во горниот десен агол на екранот и изберете го табулаторот „Касиер“ во менито.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Потоа кликнете на табулаторот „Повлечете средства“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Во мобилната апликација: Отворете мени од левата страна, изберете го делот „Баланс“ и допрете го копчето „Повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
2. Внесете го износот на исплата и изберете „VISA/MasterCard/Maestro“ како начин на повлекување. Имајте предвид дека можете да повлекувате средства само на банкарските картички со кои веќе сте направиле депозит. Кликнете на „Побарајте повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
3. Вашето барање е потврдено! Можете да продолжите со тргувањето додека го обработуваме вашето повлекување.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
4. Секогаш можете да го следите статусот на вашето повлекување во делот „Касиерка“, табот „Историја на трансакции“ (секција „Баланс“ за корисниците на мобилната апликација).
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Забелешка . Обично на давателите на плаќања им се потребни од 1 до 12 часа за да кредитираат средства на вашата банкарска картичка. Во ретки случаи, овој период може да се продолжи до 7 работни дена поради националните празници, политиката на вашата банка итн.

Како да повлечете средства на банкарска сметка на Binomo

Повлекувањето од трговска сметка може да се изврши преку истиот платен систем што се користел за депонирање.

Повлекувањата од банкарски сметки се достапни само за банките во Индија, Индонезија, Турција, Виетнам, Јужна Африка, Мексико и Пакистан.

Те молам забележи!
 • Средствата може да се исплатат само од Реална сметка;
 • Додека имате повеќекратен промет на тргување, не можете да ги повлечете и вашите средства.

1. Одете на повлекување во делот „Баса“.

Во веб-верзијата: кликнете на сликата на вашиот профил во горниот десен агол на екранот и изберете го табулаторот „Касиер“ во менито.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Потоа кликнете на табулаторот „Повлечете средства“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Во мобилната апликација: Отворете мени од левата страна, изберете го делот „Баланс“ и допрете го копчето „Повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Во новата верзија на апликацијата Android: допрете на иконата „Профил“ на дното на платформата. Допрете на табулаторот „Баланс“ и потоа допрете „Повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
2. Внесете го износот на исплата и изберете „Банкарски трансфер“ како начин на повлекување. Пополнете ги останатите полиња (сите потребни информации можете да ги најдете во вашиот банкарски договор или во банкарска апликација). Кликнете на „Побарајте повлекување“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
3. Вашето барање е потврдено! Можете да продолжите со тргувањето додека го обработуваме вашето повлекување.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
4. Секогаш можете да го следите статусот на вашето повлекување во делот „Касиерка“, табот „Историја на трансакции“ (секција „Баланс“ за корисниците на мобилната апликација).
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Забелешка . На давателите на плаќања обично им требаат од 1 до 3 работни дена за да кредитираат средства на вашата банкарска сметка. Во ретки случаи, овој период може да се продолжи до 7 работни дена поради националните празници, политиката на вашата банка итн.

Ако чекате подолго од 7 дена, ве молиме контактирајте со нас во разговорот во живо или пишете на support@binomo. com. Ние ќе ви помогнеме да го следите вашето повлекување.

Најчесто поставувани прашања (ЧПП)

Колку време е потребно за да се повлечат средствата?

Кога повлекувате средства, вашето барање поминува низ 3 фази:
 • Ние го одобруваме вашето барање за повлекување и го предаваме на давателот на плаќање.
 • Давателот на плаќање го обработува вашето повлекување.
 • Ги добивате вашите средства.

Те молам забележи!

На давателите на плаќања обично им се потребни од неколку минути до 3 работни дена да кредитираат средства на вашиот начин на плаќање. Во ретки случаи, може да потрае и до 7 дена поради националните празници, политиката на давателот на плаќање итн. Детални информации во врска со условите за повлекување се означени во 5.8 од Договорот за клиентот.

Период на одобрување

Откако ќе ни испратите барање за повлекување, тоа добива статус „Одобрување“ (статусот „Во очекување“ во некои верзии на мобилни апликации). Се обидуваме да ги одобриме сите барања за повлекување што е можно побрзо. Времетраењето на овој процес зависи од вашиот статус и е наведено во делот „Историја на трансакции“.

1. Кликнете на сликата на вашиот профил во горниот десен агол на екранот и изберете го табулаторот „Касиерка“ во менито. Потоа кликнете на табулаторот „Историја на трансакции“. За корисници на мобилни апликации: отворете го менито од левата страна, изберете го делот „Баланс“.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
2. Кликнете на вашето повлекување. Ќе биде наведен периодот на одобрување за вашата трансакција.
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Ако вашето барање се одобрува предолго, контактирајте со нас со кликнување на „Чекате повеќе од N дена?“ (копче „Контакт со поддршка“ за корисници на мобилни апликации). Ќе се обидеме да го откриеме проблемот и да го забрзаме процесот.

Период на обработка

Откако ќе ја одобриме вашата трансакција, ја пренесуваме до давателот на плаќање за понатамошна обработка. Добива статус „Обработка“ (статус „Одобрено“ во некои верзии на мобилни апликации).

Секој давател на плаќање има свој период на обработка. Кликнете на вашиот депозит во делот „Историја на трансакции“ за да ги најдете информациите за просечното време на обработка на трансакцијата (општо релевантно) и максималното време на обработка на трансакцијата (релевантно во мал број случаи).
Како да се најавите и да се повлечете од Binomo
Ако вашето барање се обработува предолго, кликнете „Се чека повеќе од N дена?“ (копче „Контакт со поддршка“ за корисници на мобилни апликации). Ќе го следиме вашето повлекување и ќе ви помогнеме да ги добиете средствата што е можно поскоро.

Забелешка . На давателите на плаќања обично им се потребни од неколку минути до 3 работни дена да кредитираат средства на вашиот начин на плаќање. Во ретки случаи, може да потрае и до 7 дена поради националните празници, политиката на давателот на плаќање итн.


Зошто не можам да добијам средства веднаш откако ќе побарам повлекување?

Кога барате повлекување, прво, тоа добива одобрение од нашиот тим за поддршка. Времетраењето на овој процес зависи од статусот на вашата сметка, но ние секогаш се трудиме да ги скратиме овие периоди кога е можно. Имајте предвид дека откако ќе побарате повлекување, тоа не може да се откаже.

 • За трговците со стандарден статус, одобрувањето може да потрае до 3 дена.
 • За трговци со статус на злато – до 24 часа.
 • За трговци со ВИП статус – до 4 часа.

Забелешка . Ако не сте ја поминале потврдата, овие периоди може да се продолжат.

За да ни помогнете побрзо да го одобриме вашето барање, пред да се повлечете, проверете дали немате активен бонус со промет на тргување.

Откако вашето барање за повлекување ќе биде одобрено, го пренесуваме на вашиот давател на платежна услуга.

На давателите на плаќања обично им требаат од неколку минути до 3 работни дена да кредитираат средства на вашиот начин на плаќање. Во ретки случаи, може да потрае и до 7 дена поради националните празници, политиката на давателот на плаќање итн.

Ако чекате подолго од 7 дена, ве молиме контактирајте со нас во разговорот во живо или пишете на [email protected] . Ние ќе ви помогнеме да го следите вашето повлекување.

Кои начини на плаќање можам да ги користам за повлекување средства?

Можете да повлечете средства на вашата банкарска картичка, банкарска сметка, е-паричник или крипто-паричник.

Сепак, постојат неколку исклучоци.

Повлекувањата директно на банкарска картичка се достапни само за картички издадени во Украина или Турција . Ако не сте од овие земји, можете да се повлечете на вашата банкарска сметка, е-паричник или крипто-паричник. Препорачуваме да користите банкарски сметки кои се поврзани со картички. На овој начин, средствата ќе се кредитираат на вашата банкарска картичка. Повлекувањата од банкарска сметка се достапни ако вашата банка е во Индија, Индонезија, Турција, Виетнам, Јужна Африка, Мексико и Пакистан.

Повлекувањата во е-паричници се достапни за секој трговец кој направил депозит.


Која е минималната и максималната граница за повлекување?

Минималниот лимит за повлекување е $10/€10 или еквивалент на $10 во валутата на вашата сметка.

Максималниот износ за повлекување е:
 • На ден : не повеќе од 3.000 долари/3.000 евра или сума еквивалентна на 3.000 долари.
 • Неделно : не повеќе од 10.000 долари/10.000 евра или сума еквивалентна на 10.000 долари .
 • Месечно : не повеќе од 40.000 долари/40.000 евра или сума еквивалентна на 40.000 долари .
Забелешка . Во некои случаи, овие ограничувања може малку да се разликуваат во зависност од одредени даватели на плаќања.
Thank you for rating.